15.10.2013

HEPİMİZİN KURBAN BAYRAMI MÜBAREK OLSUN..!!

Dargınların barıştığı, fakirlerin unutulmadığı çocukların sevindirildiği zamanlardır bayramlar..


Peki eski bayramları yaşayabiliyor muyuz? Gelenek ve göreneklerimizi ne kadar yerine getirebiliyoruz.. Sanmıyorum bir çoğumuz hem yerine getirmiyor hemde yoz ve yavanlaştırıyor sosyal medya üzerinden bayram tebrikleri ve telefon etmeye bile tenezül etmeyip mesaj geçenler.. Şahsen samimi olduğum arkadaşlarımın sosyal medya üzerinden yada telefondan mesajla yapacakları tebrikleri samimiyetsiz bulduğumu söyleyemeden geçemeyeceğim.. Dilerim siz sevdiklerinizin ve samimi dostlarınızın büyüklerinizin bayramlarını samimi bir şekilde kutlayanlardan olursunuz..


Bayram sevinç ve toplanma günüdür dargınlar barışır, dostluklar pekişir, kaybedilenler anılır, fakirler unutulmaz çocuklar sevindirilir.. Her zaman ihtiyacımız olan manevi duygularımızla hareket ettiğimiz zamanlardır bayramlar..

Dini bayramlarımızdan biri olan olan Kurban Bayramı yakınlaşma demektir..Kurban kesmekse Allah'a yakınlaşma gayesiyle onun rızası için yapılan bir ibadettir..Rabbim hepimizin ibadetlerini kabul etsin.. Bu arada siz kurban ibadetinizi yerine getirirken çok bilmişlerin sizin hakkınızda yapacağı yorumlara da kulak asmamanızı öneririm..
Onlar sadece çok bildiklerini sanan kendini hayvan sever sanan bir çoğu insan sevmekten aciz düşüncesizce kalp kırmaktan çekinmeyen şahıslar..
Bilgisizce ve cahilce bilmeden konuşan şahıslara Melek Baykalın Cuma günü yayınlanan Mustafa Karataş Hocanın konuk olduğu yayının videosunu izletmenizi öneririm yine anlamazlar ya olsun belki imana gelirler :P hahaha şaka tabisi parayla imanın kimde olduğu belli olmaz ama cahil cesareti ile konuşan her insan sadece sinir bozar..
Neyse biraz uzattım ama son zamanlarda ortalıklarda ekranda reel hayatta ve bloglar da kurban ibadetine hadsizce laf atan insanlar türedi dilerim akılları başlarına iştirak eder :)) 
Biliyorsunuz hediyeleşmek sünettir.. Bayram öncesi bazı hediyeler adresine ulaşırken bazıları yetiştirilemedi ama bayram sonrası hemen ulaştırılacak..

Ben yine bir tanesini kaptım kuaföre doğru gidiyorum..
Ben bayrama hazırım ya siz?
Bayramdan sonra görüşmek dileğiyle 
♥Bayramımız Mübarek Olsunnnn ♥

Hoşçakalın..