28.12.2013

BLOGGER GÜNDEMİ / WHİTE AND UNHAPPY BOX

zamanlarda hat safhaya çıkan çirkin hediyeleşme faciaları blogger dünyasının gündem konularından biri oldu.. Birebir olayın içinden yada dışından bir şekilde bir çok blog bu olaylara aşina ve herkes söz ve fikir sahibi oldu hatta hatta olayı yaşamayan ama arkadaşı vesilesi ile öğrenenler sadece uzaktan takip ederken rastlayanlar ama hemen hemen bir çok insan bu konuda fikir ve yorum sahibi..

Peki ya olayların iç yüzü ne?
Güzel bir şekilde etkinliği sonuçlandıranlar olsa da tencerede ki en küçük sinek midenizi bulandırmaya yeter değil mi?
Olaylarda kimin haklı kimin haksız olduğunu çözmek bilmek anlamakta zorlaşıyor, öyle ki benim dillere destan çekiliş faciamı yani arkadaşım dostum diyip sırf onun için katıldığım çekiliş kazanma rezaletimi bilmeyen yada duymayanınız çok azdır  bir şekilde bloglardan, Facebooktan hatta en çok ta dedikodu kazanı olan Twitter'dan duymayan kalmadığı gibi Twitter da  beni tanımadan yorum yapan hakkımda atıp tutanları da bizzat biliyorum Twitterım olmasa da..
Bir şekilde bir çok kişinin konuyla bağlantılı yada bağlantısız yorum yaptığı iki tarafı dinlediğinizde herkesin kendince haklı olduğunu savunduğu bu faciaların her birinde illa ki bir şekilde fiyasko çıkıyor..
Karşılıklı iki tarafı dinlediğinizde;
Kullanılmış ürün gönderdi, özenmemiş, ben daha iyi ürünler almıştım, ben onu bunu sürmüyorum ama yollamış oda özenmemiş zaten, ben marka aldım ama o ne idüğü  belirsiz marka ürünler göndermiş vs gibi bir sürü şey olayın taraflarının iddiası olarak karşımıza çıkıyor..
Bunlar neden yaşanıyor?
Neden insanlar karşısındakine kendi kadar değer vermiyor?
Neden ben bunu gönderiyim bana da şu gelsin kafasında?
Neden kendi göstermediği özenin beş katını bekliyor?
Neden sana özen gösterene sen özenmiyorsun?
Neden..Neden..Neden!!

Günümüzde insanlar sadece çok yakın olduğu arkadaşlarına yada karşılığını alacağını düşündüğü arkadaşlarına özenerek hediye alıyorlar, birçoğu kendisi aldığı hediyeye karşılık bekleyerek hediye alıyor ki bu hediye den çok borç vermek gibi bir şey oluyor o zaman da!!

Üzgünüm bence blog dünyası bu kafadaki insanlarla bu tarz etkinliklere hazır bir dünya değil.. Bu yüzdendir bu tip etkinlikler düzenlemekte akıl kârı bir iş değil

Eğer siz de benim gibi hediye vermenin mutluluğunu karşılık beklemeden yaşamak istiyor iseniz sevdiğiniz arkadaşlarınıza özel günler harici değişik vakitlerde küçük sürprizler yapabilirsiniz inanın böylesi daha güzel daha özel..

Bir de hediye yayınlama olayına geleceğim bu konuda da hem duyduğum hemde tepki aldığım bir şey var neden kargo geldi gitti gibi post yayınladığım üzerine bir tepki;

Çekilişten gelen hediyeyi yayınlamak çekiliş kuralı,
Arkadaşından gelen hediyeyi yayınlamakta nezakettendir!!
Yani gelen çekiliş kargosunu çekilişe katılırken kabul ettiğim şart gereği yayınlıyorum ve arkadaşımdan gelen hediyeyi de nezaketten yayınlıyorum çünkü beni düşünüp hediye gönderen arkadaşıma bu vesileyle bir teşekkür etmiş oluyorum.


Herkese mutlu pazarlar

4 yorum:

 1. cnm bugünkü postun için yorum kutucuğu yok bilemiyorum bir aksaklık mı var bilgin olsun istedim...o yüzden buraya yazdım..ve sen lütfen o şahsiyetsizlerin seni durdurmalarına izin verme yoluna devam et.. ;) mrlgrck74.blogspot.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorum kutusunu ben kapadım :)) bende bir aksaklık yok blogumdada yok sorun facede canım orda şikayet ediyorlar spam bildiriyorlar o yüzden oluyor yorum kısmını bilerek kapadım..
   Onların derdi de durdurmak bence de o kesin direniyoruz bakalım :))
   Teşekkür ederim yorum için..

   Sil
 2. Canım sen yoluna devam et maalesef son zamanlarda çekememezliktenmidir nedir bu tür şeyler çok arttı oysaki ne gerek var ben kötü bişey yaşamadım ama okudukça etkinliklerden uzak duruyorum can sıkıcı çekiliş olaylarım olmuştu ama hakkımı aldım vede teşekkür etmek için bloğumda yazarım bencede kuraldır keşke senin gibi düşünenler olsa

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağolasın canım çekilişleri geçtim anlattığım gibi hediyeleşmelerde çirkinleşti bence böle etkinlikleri artık düzenlemesinler hayır düzenlediklerinde ve bazı katılımcılar çirkinleştiklerinde kimin ne olduğunu okuyanlar genede o kişiye saydırdıktan sonra gene o saydırdıkları insanla canım cicim oluyorlar o kısmı çok komik :))
   Teşekkür meseleside benle aynı fikirde olmana sevindim çünkü gerçekten çekiliş hediyelerini yayınlamak kuraldır arkadaşın hediyesi blogdan geliyor ise onuda yayınlamak nezakettendir ama nezaket sahibi olmayanlardan bir şey beklemiyorum :))

   Sil