5.03.2014

MİSAFİR KALEM; BAHÇEM BENİM VE PİERRE F ESTHETİCİAN FORMULA GENTLE PEEL OF MASK

Herkese Merhaba :)

Ben Bahçem Benim blogunun sahibi Ezgi. :) Bugün misafir kalem olarak, arkadaşım Mor Hastası'nın blogunda yer almaktan mutluluk duyuyorum. Sevgili Mor Hastası'na Misafir Kalem etkinliğinde bana da yer verdiği için çok teşekkür ediyorum. 

Sizlere tanıtmak üzere bir cilt bakım ürünü olan Pierre F. Estheticians Formula'nın Gentle Peel of Maskesini seçtim. Yani soyulabilen maskesini...


İsterseniz ilk başta bu maskenin özelliklerine ve maskeyle vaad edilen etkilere, bir bakalım ve daha sonra benim yorumlarıma geçelim.


175 ml'lik bir ürün. Tüp şeklinde ve kapaklı şirin bir ambalaja sahip. Açıldıktan sonra 24 ay içerisinde tüketilmesi gerekiyor. Marka hayvanlar üzerinde deney yapmıyor. Paraben, sülfat, PEG'ler içermiyor. C vitamini özleri bulunuyor.


Arka kısmında, "Zararlı serbest radikalleri önlemeye yardımcı olan C Vitamini ile toksinleri azaltmaya yardımcı antioksidan Nar içerir. Cilde esneklik ve yeniden canlanmış hissi verir." şeklinde ürünle vaat edilen etkiyi görebilirsiniz.

Birçok blogta okuduğunuz, genellikle aşırı derecede memnun kalınıp övüle övüle kullanılan bir ürün (en azından benim denk geldiklerim öyle). Bende o övgülere güvenerek, ilk başta deneme boyunu alıp daha sonra da o deneme boyundan pek bir şey anlayamadığım için bir indirim sırasında, uzunca bir süre önce, orjinal boyunu almıştım.


Gel gelelim, yine bir hataya düşmüş oldum. Ürünler hakkında yorumlar yapılırken bence her zaman açık bir kapı bırakılmalı. Yoksa benim gibi meraklılar hemen gidip alıp denemek istiyorlar.:)

Ben bu maskeden ne yazık ki memnun kalamadım. Haftada 1 veya 2 kez, genellikle banyo sonraları (eğer o haftanın tamamınde cilt makyajı yapmışsam 2 kez) kullandım. Sürmesi bir hayli dikkat istiyor, çünkü oldukça sıvı yapısı var (Bu arada rengi şeffaf). Oraya buraya bulaştırmamak biraz marifet ister. Sürerken de cildin her yerine eşit bir miktar -ne çok kalın, ne de çok ince- sürmek gerek. Aksi takdirde o 5-10dk'lık kuruma süresi sonucu, bazı yerler tam kurumamış olabiliyor. O kurumamış kısımları temizlemek tam bir sabır işi zaten.

Diyelim ki her yere eşit olarak sürdük. 5-10 dk'lık bekleme süresine girdik. Göz çevreme hiç değirmediğim halde, benim gözlerimi öyle bir yakıyor ki kurumasını beklerken... Yanması bir yana, resmen yaş geliyor gözümden. Kuruduktan sonra soyma işlemine geçelim. İşte o kısım acı dolu.:) Nazik soyulan maske filan demiş, aman ne nazik ne nazik... :D Bir de soyarken sanmayın ki bir kerede, tek bir parça halinde soyuluyor. Parça parça zar zor temizlenebiliyor.

Muhteşem bir etkisine tanık olmadım. O kadar güçlü olmasına rağmen, acıyla yüzümden çıkartmama rağmen, siyah noktaları alıp götürmeymiş, ölü deriyi atmaymış görmedim ben. Bu maskenin çok seveni var, ben o şanslı kişilerden olamadım ne yazık ki. :(

Olumlu özelliği hiç mi yok derseniz eğer, ağır kimyasallar içermemesi ve kokusu benim için olumlu özellik diyebilirim. Hafifçe bir aydınlık görünüm veriyor, ama zaten 1-2 saat içinde cilt normal haline dönüyor. O aydınlık görünüm için de canımı bu kadar yakamam.

Gratislerde satılıyor. Yanlış hatırlamıyorsam 15-16 TL gibi fiyatı vardı. Göz hassaiyeti olan, cilt hassasiyeti olan ve olumlu yorumları okuyup  benim gibi sırf merak ettiği için almak isteyen arkadaşlara önermiyorum. Ama çok merak ediyorum derseniz, o küçük paketlerden 2 tane alıp 2-3 hafta deneyin.

HOŞÇAKALIN...:))Bu yazı için Bahçem Benim arkadaşıma çok çok teşekkür ediyorum yoğun olmasına rağmen beni kırmadı o kadar hızlı bir yazı hazırladı ki şaşırdım vallahi eline sağlık canım..
Bu ürünü bende kullanıyorum öyle haftada 2-3 kullandım bir ara ama gerçekten acıma dışında bir çok kısma katılıyorum yani benimki acımadı ama siyah nokta temizlemiyor ölü deride almıyor yağ tabakası varsa ciltte sadece onu alıyor diyebilirim..
Gerçekten her bloggera güvenip almamak lazım herşeyi ki ben bu hataya pek düşmememe rağmen aldım hemde tam boy ürün almışım merak eden arkadaşlarım bence de küçük paketlerden deneyip alsınlar..

Yeni bir misafir kalemde görüşmek dileğiyle..
Sevgiler

4 yorum:

 1. Bu ürünü bende merak ediyordum faydalı bir yazı oldu benim açımdan :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, faydalı olmasına sevindim canım :)

   Sil
 2. Evet yağ tabakasını alıyor sadece bana da öyle geldi, ben onu yazmayı unutmuşum sen eklemişsin, sağol canım:)) Çok teşekkür ediyorum beni ağırladığın için :*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim canım misafirim olduğun için..:-*

   Sil