22.03.2017

YÜKSELEN BURCUMUZ


Astrolojinin temel amacını, “kendimizi anlamak, hayatımızın nasıl devam ettiği, ne yönde gelişeceği hakkında bir fikir sahibi olmak” olarak tanımlayabiliriz. Doğum ya da yıldız haritamıza bakarak gerçekten çok doğru tespitlere ulaşmak mümkün. Ancak bunun için konuya tam anlamıyla hâkim olmak gerekiyor. Herkesin haritası kendine özgü oluyor, sanki parmak izi gibi.

Hepimizin bildiği öz burcumuzun, yani güneş burcumuzun yanı sıra ay burcumuz, yükselen burcumuz, alçalan burcumuz, yönetici gezegenimiz de kişiye özel doğru tespitler yapılmasında büyük önem taşıyor. Güneş burcu doğduğumuz yerde ve anda güneşin Zodyak’ta içinde bulunduğu burç ve asla değişmeyecek olan temel kişilik yapımızı gösteriyor.

Ay burcu ise doğduğumuz yerde ve anda ayın Zodyak’ta içinde bulunduğu burç ve duyguları temsil ediyor. Alçalan burç doğduğumuz sırada ufuk çizgisinde alçalan burç olup evlilik veya ilişki burcu olarak biliniyor.

Yükselen burç ise doğduğumuz sırada ufuk çizgisinden yükselen burç ve 4 dakikalık oynamalarla belirleniyor. Dışarıya yansıttığımız ne varsa bunların hepsi yükselen burç tarafından var olup gelişiyor. Bu yüzden en az öz burcumuz (Güneş burcu) kadar önem taşıyor. Yükselen burç diğer insanların bizi nasıl gördüğünü belirliyor. Bu noktada, yükselen burcumuzu bizim aynada görünen ilk yüzümüz olarak düşünebiliriz.  Yani yükselen burcumuz başkalarına gösterdiğimiz yüz ya da kendimizi tanıtma biçimimiz oluyor. Ama asıl kişilik güneş burcunda gizli ve uzun vadede ortaya çıkıyor. Hangisinin kişiliğimizi ne ölçüde yansıttığı ise tamamen hangi burcun daha fazla etkisi altında olduğumuz ile alakalı oluyor.

Yükselen burcumuz fiziksel özelliklerimizi, hatta yüz hatlarımızı, psikolojimizi, hayata yaklaşım tarzımızı, düşüncelerimizi, jest ve mimiklerimizi belirliyor ve dolayısıyla kişiliğimizi ve sağlığımızı etkiliyor. Bazı astrologlar ise yükselen burcun etkisinin ömrün ikinci yarısında ortaya çıktığını savunuyor.

Üzerimizde bu kadar etkisi olan yükselen burcumuzu hesaplamak ise,  güneş burcumuzu hesaplamak kadar kolay olmuyor. Değişik kaynaklardan yapılan hesaplamalarda çıkan farklı sonuçlar kafa karıştırıyor. İnsan hangisinin doğru olduğunu kestiremiyor. Yükselen burcumuzu hesaplamak için; Elele Dergisi’nin internet sitesini ziyaret ederek en doğru sonuca ulaşabilirsiniz. Sitede karşınıza çıkan tabloyu doğum bilgilerinizle doldurmanız, yükselen burcunuzu kolayca öğrenmenizi sağlıyor...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder