13.04.2017

LA ROCHE POSAY TOLERİANE

Hassas cilt ifadesi medikal tanımlamadan daha çok durumu anlatmak için kullanılan bir terimdir.Ayrıca hassas cilt dermatologlar tarafından, üzerine belli bazı maddeler uygulandığında veya bazı çevresel faktörlere maruz kaldığında yanma, kaşınma ve gerginlik hissiyle karşılık veren cilt olarak tanımlanır. Yapılan anketlerde kadınların yaklaşık %50’sinin ve erkeklerin ise yaklaşık %40’ının hassas cilt tipine sahip olduğu görülmüştür.

Her cilt tipi hassastır ve bakıma ihtiyaç duyar. Fakat hassas ciltler daha da özenli bir bakıma ihtiyaç duyarlar ve aynı zamanda da birçok şikâyet ve sıkıntıya neden olabilirler. Renk gözetmeksizin insanların cildi hassas olabilir. Hassas olan cilt tipi öncelikle yağlı veya kuru olabilir ya da karma bir cilt yapısı olabilir. Ancak en çok şikâyetlerle karşılaşılan cilt tipi olan hassas cilt tiplerinde ciltte kızarma, kızarık noktalar sıcak ve soğuktan cildin hemen etkilenmesi makyajsız dışarıya çıkamama isteği, yüzün sürekli kızarık olması hatta stresli anlarda yüzün daha çok kızarması gibi çeşitli rahatsızlıklar oluşmaktadır.

Hassas cilt demek cildin bariyer görevini yeterince görememesi demektir. Bu nedenle hassas cilt yapısına sahip kişilerin cildi tahrişe, kızarıklığa daha çok açıktır. Yapısı gereği cilt soğuk ve sıcağı sevmez. Cilde yanlış uygulamalar, cildi daha çok hassaslaştırır. Güneş ışınları ve terleme cildi tahriş eder, lekelendirir. Stres cildin renk tonunu değiştirir. Hassas cilt, bu sayılan olumsuz etkenlere karşı çok çabuk tepki verir, iritasyonlara ve kızarıklara neden olur. Hassas cilt şikâyetleri şiddetli acı, kaşıntı, yanık gibi özel belirtiler, kızarıklık, kuruluk, pullanma, soyulma, şişlik, kurdeşen gibi gözle görülür cilt değişiklikleri gibi şikâyetlerdir ve çoğunlukla bu şikâyetler yüzde görülür.

Kendinize ve cildinize ne kadar iyi bakarsanız o kadar iyi görünürsünüz. Her ne kadar genetik oluşumunuzu değiştiremezseniz de cilt tipinize göre cildinizi kontrol altına alabilirsiniz. Hassas bir cilde sahipseniz, eğer genç görünümlü bir cildiniz olsun istiyorsanız aklınızdan çıkarmamanız gereken üç temel unsur vardır. Cilt tipinizle ilgili herhangi bir sorunla uğraşmadan önce düzenli olarak temizlenmeli, uygun bir şekilde nemlendirmeli ve zararlı maddelerden korumalısınız.  Bu ihtiyaçlarınız karşılamak üzere hazırlanmış olan 25.000 üzerinde dermatoloğun tavsiye ettiği hassas cilt uzmanı La Roche-Posay'in TOLERIANE serisi geniş ürün yelpazesi ile hassas ciltlerin derinlemesine temizliğini ve bakımını sağlayacak ürünler içermektedir. Bu ürün serisi de bütün La Roche Posay ürünleri gibi antioksidan, nemlendirici ve rahatlatıcı özellikleri bulunan La Roche-Posay Termal Su ile formüle edilmiştir ve bu sayede cilt bariyerinin kaybettiği nemi geri kazanması sağlanarak cildin zararlı etkilere karşı koruma mekanizması olan cilt bariyeri güçlendirilir.


Cildimiz canlı bir organdır ve bize doğru olmayan bir şey olduğunu söylemek için tasarlanmıştır. Sinir uçları, cildin yaşayan katmanlarının en üstündeki cilt bariyerinin hemen altında bulunur ve cildinizle temas eden her şeyi 7/24 tespit ederler. Sert kimyasalları, kirleticileri ve tahriş edicileri tespit eden sinir uçları özellikle hassas cilt tiplerinde cilt bariyerinin görev yapmamasından kaynaklı birçok sorun algılar ve bu sorunlara kızarıklık, kaşıntı, pullanma gibi reaksiyonlar verir. Özellikle hassas ciltlerde cildin gün boyu karşılaştığı birçok sorun sonucu bu reaksiyonlara sıklıkla rastlanır ve rahatsız edici bir hal alır. TOLERIANE serisi ürünleri bu sorunları kapatmak yerine soruna neden olan bozulan cilt dengesinin geri kazanılması için özel olarak tasarlanmıştırlar. Hassas cilt tipinin ihtiyacı olan derinlemesine temizlik ve bakım sağlayan ürünler içeren seri içeriğinde bulundurduğu ürünler ile yağlı, kuru veya karma olan hassas cildiniz için cildinize özel çözümler üreten krem ve jellerden oluşmaktadır.

Rahatlatıcı ve yatıştırıcı özellikte La Roche-Posay termal suyu içeren ürünler parfüm ve koruyucu madde içermez. Hassas ciltler üzerinde olumsuz bir etki yaratabilecek herhangi bir kimyasal içermeyecek şekilde geliştirilmiş formülleri tamamen doğal ürünlerden oluşmaktadır. İçeriğinde bulunan maddeler sayesinde cildin hızla beslenmesini ve bozulan yapısının düzelmesini sağlayarak sorunların üstünü örtmek yerine sorunları kökten giderir.Söz konusu olan temizleyiciler hassas ciltleri derinlemesine temizler ve tüm kir, yağ ve makyajdan cildi arındırır. Cilt bariyerini koruyarak cildin yüzeyinde hassaslığa ve kuruluğa neden olmaz. Düşük toleranslı ve hassas ciltler için geliştirilen, yüksek toleransa sahip temizleyicilercilt hassasiyetinin azalmasını sağlayarak cildi uzun süreli konfora kavuştururlar. Komedojenik olmayan bakım kremleri ile cildi yatıştırır ve hassas ciltlerde yaşanan reaksiyonların yaşanmasına neden olan cilt bozukluklarının giderilmesini sağlar. Her cilt tipinin özel olduğunu düşünen La Roche-Posay firması yağlı, kuru veya karma hassas cilde sahip kişiler için ayrı temizlik ve bakım ürünleri içeren serisi olan TOLERIANE serisi ile hassas ciltlerin bakımı ve temizliği artık çok kolay.

Hassas cilde sahip kişilerin çoğu yaşadığı bu cilt sorunlarını genellikle kozmetik ürünleri ile kapatmak zorunda olduğuna inanırlar oysaki kullanılan ürünler cilt üzerinde geçici süreyle sorunları kapatmalarına yardım etse bile ilerde daha fazla cilt sorunu yaşamalarına sebebiyet verirler. TOLERIANE serisi ürünleri ile artık hassas ciltlerin kapatılması gereken sorunları kalmayacak. Makyajsız dışarı çıkmak istemeyen kızarıklık, pullanma gibi sorunlarını kapatma ihtiyacı duyanlar için sadece günlük cilt bakım ve temizliğinizi yaparak cilt sorunlarından kurtulma imkânı sunar. Cilt dengenizi bozmadan tamamen doğal yollardan cildi besleyerek cilt bariyerinin onarılmasını ve cildin kaybettiği nemi geri kazandırarak cildin her daim sağlıklı ve canlı gözükmesini sağlarlar. Ayrıca özellikle hassas cilde sahip kişilerin yaşadığı en büyük sorunlardan biri cildine uygun, ciltte herhangi bir reaksiyona sebep olmayan doğru ürünü bulmaktır. Bu seri ile cilt tipinize uygun ve herhangi olumsuz etkiye neden olmadan cilt temizliğinizi ve bakımınızı sağlayacak ürünleri artık uzun süre aramanıza gerek kalmayacak. Bir şans verdiğinizde cildinizde oluşacak olumlu etkileri görmeniz uzun zaman almayacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder