27.01.2017

ÖRGÜ İLE HAZIRLANACAK EN YARATICI ÜRÜNLER

Özellikle kış mevsimi geldiği zaman örgü ile yapılan ürünler her yerde daha fazla görülmeye başlanıyor. Örgüden yapılabilecek ürün konusunda bir sınır yok. Herkes yaratıcılığı ile her alanda kullanılabilecek ürünler hazırlayabilir. Sıcak bardakları tutabilmek için bardak örgüsünden battaniye modellerine, hırka ve kazak gibi kıyafetlerden kravatlara kadar çok geniş bir ürün yelpazesinden söz edilebilir. Örgü modelleri ile hazırlanan ürünlerin satışını sağlayan pek çok kurum ve kişi de vardır. Yetenekleri doğrultusunda hazırladıkları ürünleri, yeni sezon motif ve figür trendleri ile süsleyerek daha dikkat çekici hale getirebilirler. Anneler bebekleri için çok fazla örgü kıyafet ve battaniye bulundurmaktadır. Banyo lifi olarak dahi kullanılabilen bir ürün olduğu söylenebilir.Örgü Şeklinde Üretilen Liflerin Hazırlanması

Banyo içerisinde yıkanırken kullanmak amacıyla satın alınan çoğu lif, sentetik malzemeler içerdiği için vücut sağlığı açısından zararlı olabilmektedir. Bunun yerine doğal örgü lifleri tercih etmek daha doğru olacaktır. Örgü lif modelleri istenildiği şekilde hazırlanabilir ve modern ürünler oluşturulabilir. Hatta motif ve desenler ile süslenen banyo lifleri çok ilgi çekmektedir. Daha iyi temizlenme sağlayacak ve sağlıklı bir kullanım sunacak olan örgü liflerin hazırlanması da çok kolay.

Lifler kalın ve ince şekilde yapılabilir. Daha kalın olan lifler kese şeklinde de kullanılmaktadır. Lif kenarlarında işlemeler ve örgü ile yapılan detaylar da çok beğeniliyor. Banyo takımı oluşturacak şekilde lif ürünleri hazırlanabilir ve bu şekilde satılabilir. Artık herkes doğal olan örgü lifleri tercih etmeye dikkat ediyor. Zor köpürse de kesinlikle çok daha iyi şekilde temizlik sağlaması açısından en iyisidir. Örgü lifler kısa sürede yapılabilecek kadar pratik bir örgü tekniği isteyecektir.Bebekler ve Yetişkinler için Örgü Patik Modelleri

Kış mevsiminde çoraptan daha sıcak tutacak bir ürün olarak örgü patikler tercih ediliyor. Hem bebekler hem de yetişkinler için hazırlanabilen bu ürünler, her ayak tipine göre özel olarak örülebilir. Örgü patiklerin ne kadar rahat ettirdiğini kullananlar da bilmektedir. Ayakların daha sıcak olabilmesi için soğuk kış zamanlarında giyilebilecek en doğru ürün örgü patiklerdir. Farklı ürünler ile yapılan patikler, örgü kadar sıcak tutmayabilir. Ayrıca örgü teknikleri ile çok farklı örme şekilleri sağlanmakta, model açısından da daha fazla seçenek sunmaktadır.


Örgü patik modelleri ile herkes sevdiklerini mutlu edebilir ve iyi bir hediye alternatifi olarak değerlendirilebilir. Özellikle bebekler için yapılabilecek patikler daha kısa sürede hazırlanabilmesi ve pratik olması açısından da çok tercih ediliyor. Her anne bebeği için örgü patiklerden bulundurmalı ve soğuk havalarda kullanmalıdır. Örgünün sıklığı ve teknikleri konusunda herkesin yaratıcılığı devreye girecektir. Her sezon yeni örgü teknikleri çıkmakta ve bu teknikler ile de patiklerde kullanılabilecek çok özgün desenler yaratılmaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder